Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Католици и протестанти се спремају да славе Божић
25.12.2011. год.
Руски католици и протестанти ноћу 25. децембра славе Божић. Главно место свечаности је католичка катедрала Непорочног Заћећа Богородице. Уочи почетка богослужења свештеници ће у белим одеждама у свечаној литији изнети фигуру Детета Христа и ставити је у специјалне јасле. Затим ће свештеник прочитати молитву молећи Бога за благослов, мир и љубав. Богослужење ће трајати до 5 сати ујутро, затим ће се током читавог дана служити мисе на руском и пољском језику. РПЦ ће славити Божић према јулијанском календару 7. јануара.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- католицизам
- празник
- религија
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









