Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Испраћај политичке зиме у Москви
26.02.2012. год.
Око 100 опозиционера играју коло на тргу Револуције у центру Москве, испраћајући „политичку зиму“. Коловођа је руководилац „Левог Фронта“ Сергеј Удаљцов.
Он је раније саопштио да московске власти нису дале дозволу за митинге и зато ће акције бити одржане на тргу Револуције где се прославља последњи дан Сиропусне недеље. Људи су дошли са белим тракицама и луткама од сламе које представљају „политичку зиму“ и требају се спалити. Организатори су позвали да се лутке пале по старом народном обичају.
Људи су се ухватили за руке и извикивали „Зимо, одлази. Путине, одлази“, и поред тога што су обећали да неће бити парола ни плаката.
Троје учесника је приведено. Одузете су им запаљиве течности.
- Извор
- Голос России, фото: Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










