Годину дана се не зна гдје су милиони од путарине
Управо на тим „пословима“ ова власт најчвршће држи контринуитет захваљујући потпуној атрофији правосуђа и истражних органа. Примјера је безброј и само се разликују у броју милиона који су преливени из државне касе у приватне сефове, у устоличеном безакоњу партијске државе која контролише све механизме система из једног центра апсолутне моћи. Но, више од бахате незаситости, као социлошки феномен, намеће се лакоћа оправдања надлежних институција са нескривеним лицемјерством и дубоким презиром јавности која тражи са пуним грађанским правом, да се утврде пацовски канали, механизми и њихови конструктори којима се олакшава буџет. Независне процене су утврдиле да се на годишњем нивоу из буџета одлије и 400 милиона марака кроз директне или прикривене корупционашке релације. На тај континуитет власт узвраћа континуитетом израде стратегија за борбу против организованог криминала и на томе све завршава. Тако је и са случајем нестанка милиона од путарине који су требали бити уплаћени на рачун ЈП "Путеви РС“. Афера је отворена у прољеће 2011.године, али до данас се не зна ништа више од почетних информација. На основу података добијених анализом о броју регистрованих возила и висини накнада за путарине дошло се до податка да је негдје нестало око 3,6 милиона КМ. На укупно регистрованих нешто више од 290.000 возила у РС требало је бити уплаћено око 27 милиона КМ, међутим на рачуну ЈП "Путеви РС" завршило је прошле године свега 23,5 милиона КМ. И ове чињенице знају и грађани, и посланици, зна их и министар полиције Станислав Чађо али не зна одговор на обично питање – гдје је нестао новац. То није знао ни прије годину дана, није знао ни прије четори мјесеца када је Србска демократска странка у Народној скупштини затражила одговор на то питање а ни до данас се ништа није промијенило. Посланик те странке Ненад Стевандић одговор је поново затражио прошле седмице од министра унутрашњих послова РС-а Станислава Чађе. Међутим, ресорни министар не зна, па не зна и једино што је могао да изусти је да ће „провјерити како се одвија истрагу о овом случају“. И тако прође година, министар не зна па провјерава, па и након провјере не зна. Стевандић је упозорио да је потпуно неприхватљиво да нема одговора надлежних на питање ко је крив за нестанак тих милиона. Али и о тим као и о претходним континуираним стотинасма милиона министар ништа не зна. Истрага је у току и тако шест пуних година. Очигледно, Чађо не сматра да је гријех да не зна и оном што би морао знати сматрајући да је у незнању спас. И у ћутању, наравно. Умјесто тога покренуће неку акцију из сфере опште саобраћајне културе да би се видјело како полиција у РС, ипак, постоји.
- Извор
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »

