Откривени илегални мигранти у БиХ
Према изјавама илегалних миграната и за сада расположивим подацима Службе, ријеч је о држављанима Афганистана који су до уласка у Босну и Херцеговину боравили на подручју Бање Ковиљаче, гдје је смјештен србијански азилантски центар, а претходно и на територији Грчке. Циљна дестинација ове групе била је Њемачка, а на пут су кренули увјерени да из Србије иду ка Хрватској и даље ка земљама ЕУ.
Ову групу илегалних миграната, а коју већином чине малољетне особе, синоћ је привела бијељинска полиција у комбију црногорских регистарских ознака који се кретао из правца Србије ка Брчком. Возач комбија, који се првобитно није желио зауставити на знак полиције, недуго затим је стао и напустио возило, оставивши комби са страним држављанима на цести. Полиција трага за возачем.
Надлежна служба ће покренути поступак њиховог поврата у Србију, која их је обавезна прихватити натраг по основу реадмисије.
Служба у сарадњи са Граничном полицијом БиХ и безбједносним структурама Србије наставља појачане контроле како би се спријечио евентуални већи прилив страних држављана из Азије и Африке, а који су већ у поступку азила у Србији, односно онемогућио њихов масовнији илегални улазак у Босну и Херцеговину.
- Извор
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »


