Власеница - нова хапшења Срба
Јуче 28.јануара 20008, припадници Сипе су, по налогу Тужилаштва БиХ, ухапсили Предрага Бастаха (55), Горана Вишковића (54) и Вељка Башића (82), осумњичене да су 1992. године на подручју општине Власеница починили злочин против човјечности, саопштено је из Тужилаштва. Бастах, Вишковић и Башић су осумњичени да су починили ратне злочине над жртвама муслиманске националности у логору "Сушица" у Власеници и на ширем подручју ове општине.
Њих тројица ће током дана бити предати надлежном тужиоцу Тужилаштва БиХ који ће их саслушати, а након тога ће одлучити да ли ће Суду БиХ упутили приједлог о одређивању притвора.
![]() Починиоци овог злочина над Србима као и многих других још нису откривени. |
Припадници Сипе, уз асистенцију овлаштених службеника Министарства унутрашњих послова Републике Српске, врше претрес стамбених објеката и возила која су у власништву или које су користили ухапшени.
До сада је СИПА, по налогу тужилаштва БиХ похапсила непоредиво више СРБА, него МУСЛИМАНА. С разлогом се може поставити питање да ли су то СРБИ генетски предодређени да буду криминалци и злочинци или је у питању пристрасност тужилаштва БиХ. То тужилаштво још није расписало налоге за хапшење многих оних који су током протеклог рата одсјецали српске главе и починили друге монструозне злочине.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »











