Голотиња и крв испред катедрале
Активисти за животињска права одржали протест у Барцелони захтијевајући да се престане с убијањем животиња због експлоатације њиховог крзна.
У самом срцу Барцелоне точно 130 бораца за права животиња - толико животиња треба убити да би се направио један крзнени капут - скинуло се голо, попрскало своја тијела крвљу и полијегало по степеницама које воде у катедралу Свете Еулалије.
Учесници протеста захтијевају да се одмах престане с убијањем и мучењем животиња - милијони лисица и других врста данас живе у заробљеништву или се хватају, па убијају на најбруталнији начин - због њихових крзна.
"Данас више није потребно убијати животиње како би се домогли њихова крзна. Животиње своје крзно требају, ми не", објаснио јео рганизатор и идејни вођа демонстрација, који тврди да је Шпанијаа међу водећим европским земљама што се тиче производње одјевних предмета од крзна.
- Извор
- Reuters
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










