Почетна страница > Новости

Буха: Караџић је имао договор са Холбруком

Буха: Караџић је имао договор са Холбруком
24.07.2008. год.

 Алекса Буха, бивши министар иностраних послова Републике Српске и близак сарадник Радована Караџића, изјавио је да је Караџић имао два договора са представницима САД да се повуче из политике, а да заузврат Хаг заборави на њега.

Буха је у интевјуу за "Вечерње новости" истакао да због тога није вјеровао да ће Караџић бити ухапшен.

"Са Ричардом Холбруком договор је постигнут у јуну 1996. године. Лично ми је то Холбрук потврдио машући папиром на коме је био текст Радованове одлуке са потписом. Потврдио ми је и то да после тог папира Српска демократска странка може да иде на изборе у РС и да је за Радована Хаг прошлост", рекао је Буха.

Он је додао да је други споразум постигнут скоро годину дана касније у Бањалуци.

"Тада је Мадлен Олбрајт тадашњој предсједници РС Биљани Плавшић потврдила да Караџић неће бити хапшен под условом да `нестане`, не само из јавног живота него и из РС. Он се тог договора придржавао", навео је Буха.



  • Извор
  • СРНА
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА