Раде Шербеџија гостује у Бањој Луци
БAЊA ЛУКA - Познати глумац, редитељ и поета Раде Шербеџија гостоваће 29. августа на бањолучкој тврђави Кастел.
Овог свестраног умјетника публика већ годинама гледа у различитим позоришним и филмским улогама. Осим што глуми, он је и режирао
13 представа, а познат је и по читању поезије.
Добитник је бројних значајних признања, као и награде “Марко Aурелије” као најбољи глумац на 2. међународном филмском фестивалу у Риму 2007. године.
Шербеџија је дио глумачке екипе филма “Као рани мраз” Ђорђа Балашевића, са којим је дугогодишњи пријатељ. У овом остварењу Раде Шербеџија глуми остарјелог јунака приче, Васу Ладачког.
Ове године Шербеџија је снимио два филма са редитељима из бивше Југославије, који су му уједно и пријатељи. Ријеч је о пројектима Михајла Станића “Пупољак” и Игора Гала “Тачка без повратка”.
Организатори концерта на Кастелу су бањолучки фестивал БAЛФ и Aгенција “СЛБ” из Сарајева.
- Извор
- Глас Српске
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










