Почетна страница > Новости

Медведев: Не плашим се новог хладног рата, али га не тражим

Медведев: Не плашим се новог хладног рата, али га не тражим
26.08.2008. год.

Наш председник Дмитриј Медведев изјавио је данас да се не плаши новог хладног рата са Западом, али да га не тражи

"Ничега се не плашимо, укључујући могућности новог хладног рата", рекао је Медведев, јавила је руска агенција ИТАР-тас.

Шеф руске државе је, међутим, додао да Русија не жели нови хладни рат и да у овој ситуацији "све зависи од партнера (Русије) на Западу и међународне заједнице".

"Уколико желе да сачувају добре односе са Русијом, схватиће разлог за овакву одлуку", поручио је руски председник.

Према његовим речима, Москва је у потпуности применила мировни план чији је посредник била Француска, а који се посебно односи на повлачење руских снага из Грузије.

"Русија је у потпуности испунила своје обавезе... наше снаге су се повукле ван границе Грузије, осим из такозване зоне безбедности", рекао је Медведев.

Медведев је раније данас потписао декрете којима Русија признаје Јужну Осетију и Абхазију као независне државе и позива друге земље да следе њен пример.

Тиме је испуњен захтев оба дома руског парламента чији су посланици јуче затражили од Кремља да призна Јужну Осетију и Абхазију.



  • Извор
  • Пресс
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА