Интензивирана изградња аутопута Бања Лука - Градишка
Послије ријешених проблема са имовинско-правним односима, од почетка септембра интензивирани су радови на аутопуту Бања Лука - Градишка, а трасирано је и 6,5 километара пута из правца Градишке према ријеци Сави.
Директор пројекта предузећа "Интеграл инжењеринг" Боро Здјелар рекао је "Гласу Српске" да су ријешени и имовинско-правни проблеми у вези са изградњом тунела у Лакташима.
- Крајем августа почели смо радове на тунелу и у једној тунелској цијеви остало је да се уради 50, а у другој 80 метара. Интензивно се ради и на другој етапи, и тренутно се траса насипа, а на појединим дијеловима радимо ископе - рекао је Здјелар.
Он је додао да ће ускоро са насипом трасе стићи до ријеке Саве.
Здјелар је рекао да је на траси пута од Градишке према Сави почела и изградња надвожњака и мостова.
- Пет објеката се интензивно ради, темељи су завршени на четири, а на три се већ постављају носачи. Идуће седмице треба да почне и изградња шестог објеката - истакао је Здјелар.
Упркос бројним проблемима, нагласио је он, радови иду доста добро и да није неријешених имовинско-правних односа, све би ишло дупло брже.
Здјелар је истакао да је на дионици аутопута остало око 30 одсто неријешених имовинско-правних односа, али да се нада да ће и то бити ријешено до краја године.
Радници који изводе радове на траси кажу да им наруку иде лијепо вријеме и да им је лакше да раде.
- Јесте да је вруће, али издржи се. Дневно, док је лијепо вријеме, изградимо и по два носача за надвожњаке и мостове. Посао јесте тежак, али све мора бити спремно на вријеме - каже један од радника који ради на изградњи носача за мостове.
Aутопут Бања Лука - Градишка Крајишници су већ назвали "пут живота", јер ће његовом изградњом овај дио РС бити повезан са аутопутем Загреб - Београд и олакшати и убрзати комуникацију робе и људи.
Изградња
На изградњи друге дионице аутопута Бања Лука - Градишка ангажовано је око 240 радника и 70 машина.
Уговор о изградњи друге дионице аутопута Бања Лука - Градишка крајем прошле године потписали су представници предузећа "Путеви РС", "Интеграл инжењеринга" и италијанског предузећа "Видони" и хрватског "Конструктора" из Сплита. Према првим прорачунима, радови на другој дионици коштаће око 80 милиона евра.
- Извор
- Глас Српске
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










