Споразум сам држала у рукама
Члан Тима одбране Радована Караџића и правни експерт из Београда професор Смиља Аврамов рекла је у Бањој Луци да се с великим задовољством налази у тиму одбране првог предсједника Републике Српске Радована Караџића, додајући да је споразум Караџић-Холбрук држала у рукама.
Аврамова је поновила да више није никаква тајна да је постојао договор Караџића и Холбрука.
- Чињенице су да је закључен такав споразум, ја сам га видјела и држала сам га у својим рукама - рекла је Аврамова.
Она је подсјетила да је још 1993. године присуствовала припремном састанку у Уједињеним нацијама за оснивање Хашког трибунала, који је сазвао тадашњи генерални секретар.
- Имала сам ту част да међу 87 свјетских експерата будем и ја, и могу да вам кажем да се ниједан од свјетских експерата није изјаснио за оснивање Трибунала, него су сви били против - казала је Аврамова.
Професорка Аврамов је рекла да је Суд у Хагу политички и да нема никакве везе с међународним правом.
Говорећи на промоцији књиге "Сребреница 1992-95, у трагању за истином" одржаној прексиноћ у Бањој Луци, она је рекла да се догађаји у Сребреници морају посматрати у контексту рата на овим просторима, гдје је било жртава на свим странама.
Она је навела да је Миливоје Иванишевић, члан Тима за одбрану Радована Караџића који је уједно и директор београдског Центра за истраживање злочина над српским народом, на основу емпиријских истраживања оборио све лажи које су пласиране о догађајима на том подручју током посљедњег рата.
- Извор
- Фокус
Коментара (2) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










