Почетна страница > Новости

Споразум сам држала у рукама

 Споразум сам држала у рукама
05.09.2008. год.

Члан Тима одбране Радована Караџића и правни експерт из Београда професор Смиља Аврамов рекла је у Бањој Луци да се с великим задовољством налази у тиму одбране првог предсједника Републике Српске Радована Караџића, додајући да је споразум Караџић-Холбрук држала у рукама.

Аврамова је поновила да више није никаква тајна да је постојао договор Караџића и Холбрука.

- Чињенице су да је закључен такав споразум, ја сам га видјела и држала сам га у својим рукама - рекла је Аврамова.

Она је подсјетила да је још 1993. године присуствовала припремном састанку у Уједињеним нацијама за оснивање Хашког трибунала, који је сазвао тадашњи генерални секретар.

- Имала сам ту част да међу 87 свјетских експерата будем и ја, и могу да вам кажем да се ниједан од свјетских експерата није изјаснио за оснивање Трибунала, него су сви били против - казала је Аврамова.

Професорка Аврамов је рекла да је Суд у Хагу политички и да нема никакве везе с међународним правом.

Говорећи на промоцији књиге "Сребреница 1992-95, у трагању за истином" одржаној прексиноћ у Бањој Луци, она је рекла да се догађаји у Сребреници морају посматрати у контексту рата на овим просторима, гдје је било жртава на свим странама.

Она је навела да је Миливоје Иванишевић, члан Тима за одбрану Радована Караџића који је уједно и директор београдског Центра за истраживање злочина над српским народом, на основу емпиријских истраживања оборио све лажи које су пласиране о догађајима на том подручју током посљедњег рата.
 



  • Извор
  • Фокус
  • Повезане теме


Коментара (2) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА