Србиње: Донаторско вече за обнову храма Светог Саве
У порти Саборног храма Светог Саве у Србињу вечерас ће бити одржано донаторско вече за завршетак изградње ове цркве, која ће бити највећи вјерски објекат у БиХ и трећи на Балкану, саопштено је из Службе за односе с јавношћу Србињске општине.
Донаторско вече, које организује општина Србиње, Митрополија дабробосанска, Богословски факултет и Одбор за изградњу храма, почиње у 19 часова.
Сат касније у непосредној близини храма двочасовни концерт извешће београдска етно група Балканика на челу са музичким умјетником Сањом Илићем.
Саборни храм Св. Саве у Србињу, који је пројектовао архитекта др Пеђа Ристић из Београда, припада такозваном дринском типу цркава и подсјећа на храм Христа Спаситеља у Подгорици. Биће велицине 47 пута 30 метара и градиће се од природног камена "седре" или "сиге" од кога је грађена црква Грачаница.
За више од студената Богословског факултета и ученика Средње богословске школе у Србињу, овај храм је од великог значаја, наводи се у саопштњу општине Србиње.
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










