Бил Гејтс опет најбогатији Американац
Суоснивач „Мајкрософта” Бил Гејтс, поново је најбогатији Американац са богатством од 57 милијарди долара, објавио је магазин „Форбс”.
На другом месту „Форбсове” листе 400 најбогатијих Американаца је инвеститор Ворен Бафет, који је прошле године био први.
На листу је први пут ушао 24-годишњи Марк Цукерберг, оснивач сајта за дружење - „Фејсбук”, који је постао најмлађи милијардер у САД који је сам створио своје богатство. „Фејсбук” му је до сада донео 1,5 милијарду долара.
Магазин је навео да је критеријум за улазак у клуб 400 најбогатијих Американаца остао исти - потребно је имати богатство од најмање 1,3 милијарде долара.
На листи су 42 жене, међу којима је и водитељка Опра Винфри са 2,7 милијарди долара.
Укупна вредност иметка свих 400 богаташа износи 1.570 милијарди долара, што је за 30 милијарди или два одсто више у односу на прошлу годину, додаје „Форбс”.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










