Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Наставља се суђење новопазарским вехабијама
21.09.2008. год.
У Посебном одељењу Окружног суда у Београду, 22. септембра биће настављено суђење петнаесторици новопазарских "вехабија", који се терете за тероризам и недозвољено држање оружја.
На суђењу које је почело средином јануара, оптужени су, изјашњавајући се о наводима оптужнице, негирали одговорност за кривична дела за која се терете.
Полиција је 16. марта прошле године, близу кампа на планини Нинаји код Новог Пазара, ухапсила део групе радикалних исламиста "вехабија" Јасмина Смаиловића, Мехмеда Кољшија, Фуада Хоџића и Мирсада Прентића.
Приликом хапшења ове групе "вехабија" полиција је пронашла велике количине оружја, муниције, експлозивних направа, војне опреме, санитетског материјала, хране...
Један од вехабија Исмаил Прентић, је убијен месец дана касније у Доњој Трнави код Новог Пазара, приликом пуцњаве на полицију која је опколила кућу у којој се крио са Сенадом Рамовићем и Сафетом Бећирићем.
Специјално тужилаштво је крајем прошле године подигло оптужницу, према којој је Рамовић означен као предводник "вехабија", које су намеравале да угрозе безбедност Србије.
Планови и мете за нападе откривени су у Кољшијевом компјутеру.
У Кољшијевом рачунару пронађене су слике зграда Народног позоришта, Амбасаде САД, хотела "Парк" и "Београђанке" које су биле мете терористичких напада.
Према оптужници, вехабије су контактирале са истомишљеницима, идеолозима и менторима из Босне и Херцеговине, Саудијске Арабије и Аустрије.
Контакти су остваривани телефонима, електронском поштом и путем снимљених упустава на компакт-дисковима.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










