Изјава за јавност Војина Грубача, предсједника НВО Академска алтернатива
Подгорица, петак, 26. септембар 2008. године
Оцјена Управног одбора Полицијске академије у Даниловграду, да су тестирања за упис на академију обављена у складу са потребама те институције, је вулгарна и антицивилизацијска. Очигледно је да се Управни одбор те институције ставио у позицију кадије, који тужи, суди и ослобађа себе одговорности по сопственом нахођењу.
Сурова је збиља да је комисија на академији примала полазнике у складу са једнонационалним жељама и потребама руководилаца те институције, заборављајуци да је Црна Гора мултиетничка држава. Националистичко сито, које је промовисано на пријемном испиту, дало је јасну поруку полазницима Академије, да се они по ступању у државну службу понашају према грађанима у складу са таквим екстремистичким етничким принципима. Управни одбор те установе је, очигледно, погазио Устав државе и Правилник академије, који су децидни да структура полазника мора одражавати етничку структуру грађана Црне Горе. Ако су безскрупулозно погазили та два важна акта, на којима почива држава и Полицијска академије, тада њихов рад није регуларан, вец опасан и рушилачки.
НВО АА позива министра полиције Каламперовића да се етничким чистацима на Полицијској акдемији у Даниловграду уруче откази, и забрани пријем у било које државне органе до краја њиховог радног вијека. Не видимо други начин одговора онима, који су газећи Устав и Правилник установе у којој раде, изазвали тешки медјунационални инцидент. Иначе, у противном, може се десити да етничку државну полицију, која се ствара пред лицем јавности, грађани с гнушањем одбаце као законске чуваре реда, и почну третирати као заштитинике антиграђанског нереда у Црној Гори.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









