Амбасадор Гвинеје Бисао нестао у БиХ
Амбасадору Гвинеје Бисао у Босни и Херцеговини Десидериусу Острогонацу да Кости, који је прошле седмице проглашен непожељном особом у тој држави, од четвртка се губи сваки траг.
Њему је прошле недеље уручена одлука Председништва БиХ да напусти државу, која је донета после вишемесечне истраге током које је прикупљено много дискредитујућих података.
Да Коста је, према налазима истраге, починио низ криминалних дела у БиХ, али и у другим суседним државама. Био је ухапшен и у Хрватској због утаје пореза, а верује се да је продавао дипломатске исправе и регистарске таблице.
О кретању амбасадора у Министарству иностраних послова БиХ, Председништву и Граничној полицији немају никаквих информација.
Сарајевски „Дневни аваз” пише да ће, ако се ни данас не потврди да је Да Коста извршио наредбу и напустио БиХ, Служба за странце уз асистенцију обавештајно-безбедносних структура проверити да ли је Да Коста још у држави.
Уколико се буде налазио у БиХ, почеће процес његовог проналажења и депортације, наводи се у тексту тог дневника.
- Извор
- Бета
Коментара (4) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










