Загреб под опсадом због доласка Путина
Хрватски предсједник Стипе Месић је изјавио да ће с Путином разговарати о енергетици, док ће србијански предсједник Тадић с шефом руске државе разговарати у Загребу о Косову.
ЗАГРЕБ - Због одржавања Енергетског суммита шефова држава југоисточне Европе у хотелу Wестин, а на који ће доћи и руски предсједник Владимир Путин, у недјељу ће, због јаких мјера осигурања, центар Загреба окупирати полицајци.
Грађанима препоручују алтернативне правце како би избјегли могуће кркљанце због заустављања промета при доласку руске и осталих осам делегација из регије: предсједника Бугарске, Румуњске, Албаније, Црне Горе, Македоније и Србије, чланова Предсједништва БиХ и грчких представника, пише Вечерњи лист.
Ради сигурности не можемо најавити точне дионице којима ће се делегације возити, али промет ће у суботу, недјељу и понедјељак бити заустављан највише до петнаест минута, док осигурање и возила с делегатима буду пролазили. Не знамо када ће делегације стизати и одлазити, али ће осим у центру града, узроковати и кратке застоје промета на цестама према Загребачкој зрачној луци објаснио је гласноговорник Равнатељства полиције Крунослав Боровец.
Бројно осигурање бит ће и око хотела Схератон гдје ће делегати бити смјештени, а најјаче се мјере осигурања очекују у недјељу када ће Путин стићи у Загреб, те у понедјељак када буде одлазио. Полиција мисли да ће им посао олакшати празници јер ће велик дио Загрепчана отићи на кратак одмор. Хрватски предсједник Стипе Месић је изјавио да ће с Путином разговарати о енергетици, док ће србијански предсједник Тадић с шефом руске државе разговарати у Загребу о Косову.
Хрватска, као и све друге земље, жели направити искорак у трансферу енергената. Циљ нам је да имамо различите правце опскрбе енергентима из иноземства рекао је Месић.
- Извор
- Pincom.info
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










