Почетна страница > Новости

Све више Африканаца прима православље

Све више Африканаца прима православље
04.11.2007. год.

Преосвештени епископ будимљанско-никшићки Јоаникије предводио је протекле седмице трочлану делегацију Српске православне цркве која је посјетила једину српску црву на афричком континенту, храм Светог Томе у Јоханесбургу. Поред владике Јоаникија српску православну црквену заједницу у Јужној Африци посјетили су и јерођакон Јеротеј из манастира Ђурђеви ступови и Миајло Бацковић, потпредсједник Братства православне омладине Црне Горе.
Сваке године за храмовну славу, цркву Светог Томе у Јоханесбургу посјете вискодостојници СПЦ одржавајући духовну везу са овом удаљеном црквеном заједницом Срба. Црква Светог Томе је освештана 2002. године и духовно је средиште преко 20.000 вјерника који живе у Јужној Африци. У последње вријеме и велики број локалног становништва, претежно Африканаца, прелази у православље. Већина њих је крштена у овој богомољи. Делегација СПЦ је посјетила и сједиште Александријске патријаршије и Богословију. Током боравка били су гости амбасаде Републике Србије у Преторији, а домаћин у Јоханесбургу био им је јеромонах Пантелејмон. На дан храмовне славе, празника Светог Томе, владика Јоаникије је вјернцима пренио благослов Његове светости патријарха српског господина Павла и на литургији крстио двадесетак вјерника.



  • Извор
  • Дан
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА