Светигора на 12. Међународном фестивалу православног радио и тв стваралаштва у Јарослављу
У Јарослављу је јуче почео 12. међународни фестивал православног радио-телевизијског стваралаштва на којем учествује и «Светигора», издавачко-информативна установа Митрополије Црногорско-приморске.
Према ријечима главног уредника Радио-Светигоре ђакона Јована Пламенца који се налази у Јарослављу, фестивал је окупио учеснике из читаве Русије, Украјине, Белорусије, Молдавије, Аустралије и Црне Горе.
Фестивал је у име организатора отворио директор «Радоњежа», великог система који послује при Руској Православној Цркви у чијем саставу се налази Радио-Радоњеж, Јевгениј Никифоров, а учеснике су поздравили и секретар Епархијског савјета Јарославско-ростовске Епархије архимандрит Венијамин, члан фестивалског жирија протојереј Алексеј Гарашев и савјетник предсјеника Савјета Руске Федерације Александар Шипков.
Поред ђакона Јована Пламенца на фестивалу у име «Светигоре» бораве и њен директор, шеф кабинета Митрополита Црногорско-приморског протојереј Радомир Никчевић и сабрат Цетињског манастира и студент московске Духовне академије јеромонах Петар (Драгојловић).
Фестивал је такмичарског карактера и трајаће четири дана.
- Извор
- Светигора
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










