Додик: Не размишљамо о окупацији РС
БЕОГРАД , 18. новембра (Тањуг) - Не размишљамо о окупацији Републике Српске уколико не буде решена ова криза, НАТО је озбиљна институција да би се бавила таквим глупостима, изјавио је премијер РС Милорад Додик за данашњи београдски "Глас".
Премијер Додик је коментарисао најаву да би НАТО преко тзв. плана "Атила" могао да окупира РС уколико не буде решена криза настала после одлуке Високог представника у Босни и Херцеговини Мирослава Лајчака да мења закон о Савету министара и пословнике оба дома парламента БиХ.
"Што се нас тиче, политика је јасна - уколико буду задржана решења за прегласавање у БиХ, ми смо опозиција", рекао је Додик на питање да ли његов владајући Савез независних социјалдемократа излази из структура власти у Сарајеву 1. децембра, када би требало да на снагу ступе нови пословници оба дома парламента БиХ.
"То има конкретне последице на функционисање институција, али о томе нека мисле они који су донели овако дестабилизујуће одлуке. Њихова мотивација да поспеше функционалност органа у БиХ довела је до тога да они не функционишу. А наша је легитимна и легална одлука да будемо опозиција и бићемо", нагласио је Додик.
Коментаришући то што је председавајући Председништва БиХ Жељко Комшић забранио наступе у домену спољних послова и одбране члановима Савета министара у оставци, пре свега председавајућем Николи Шпирићу, Додик је одговорио да се хрватски члан тројног Председништва "показује као политичко недоношче које је побачено на изборима и које је изненада дошло на функцију на којој може на овако ружан и непотребан начин да представља Председништво БиХ".
- Извор
- Танјуг
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










