Почетна страница > Новости

Рогозин оптужио НАТО за прекомјерну силу против Срба

Рогозин оптужио НАТО за прекомјерну силу против Срба
18.03.2008. год.

БРИСЕЛ, 18. МАРТА (СРНА-АФП-Ројтерс) - Руски амбасадор у НАТО-у Дмитриј Рогозин оптужио је синоћ мировне снаге Сјеверноатлантске алијансе да су употребиле прекомјерну силу при уклањању Срба из зграде суда у Косовској Митровици и успротивио се даљој ескалацији.

"Зашто је против жена и дјеце у згради правосуђа употребљена прекомјерна сила? Желио бих да се ескалација заустави. Имајући у виду да на Косову има много скривеног оружја, могло би да се деси велико крвопролиће", рекао је Рогозин АФП-у у штабу НАТО-а у Бриселу.

Он је додао да би то значило "нов, озбиљан сукоб из ког не би било излаза".

Командант НАТО снага у Европи Џон Кредок изјавио је да су неки српски демонстранти можда повријеђени током интервенције, али да у разговорима са својим командантом на терену није добио прецизне детаље.

"Према мојим сазнањима, снаге КФОР-а данас су морале да употребе смртоносна и несмртоносна средства како би контролисале гомилу која је учествовала у нередима", рекао је Кредок новинарима током посјете Кабулу.

Он је рекао да су војници поступали "по правилима ангажовања" и да жели да снаге КФОР-а и даље "стављају до знања српском руководству колико је важно да се одржи контрола".

"Насиље не користи никоме", рекао је командант НАТО снага у Европи.



  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА