Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Несугласице рјешити дијалогом
10.11.2009. год.
Студентска организација Универзитета у Бањалуци /СОБЛ/ сматра да је несугласице на Правном факултету Универзитета у Бањалуци потребно ријешити дијалогом у интересу студената тог факултета.
"Одговорно тврдимо да је главни узрок несугласица на Правном факултету начин избора чланова научно-наставних вијећа факултета, који је будућим измјенама Закона о високом образовању неопходно вратити у искључиву надлежност студената и студентских организација факултета на којем се бира, као што је то случај на факултетима у Србији, Словенији, Хрватској и Федерцији БиХ", наводи се у саопштењу СОБЛ-а.
У саопштењу се додаје да је већи број студената, не само Правног, него и других факултета, незадовољан оваквим начином избора чланова научно-наставних вијећа факултета, јер не знају ко су им представници у овом тијелу, пошто нису учествовали у њиховом избору.
"Када је у питању плаћање чланарине за студентске организације факултета, треба имати у виду да се она наплаћује на већини факултета нашег Универзитета", истичу из СОБЛ-а.
Из ове организације напомињу да је у вези са уписом студената завршне године студија, Сенат Универзитета у Бањалуци оставио факултетима могућност да поставе своје услове, односно није истакао да је безуслован упис обавезујући.
У СОБЛ-у тврде да је већи број студената Правног факултета износио позитивне информације о раду декана Витомира Поповића, посебно у смислу дисциплинованије организације наставе и испитних рокова.
"Одговорно тврдимо да је главни узрок несугласица на Правном факултету начин избора чланова научно-наставних вијећа факултета, који је будућим измјенама Закона о високом образовању неопходно вратити у искључиву надлежност студената и студентских организација факултета на којем се бира, као што је то случај на факултетима у Србији, Словенији, Хрватској и Федерцији БиХ", наводи се у саопштењу СОБЛ-а.
У саопштењу се додаје да је већи број студената, не само Правног, него и других факултета, незадовољан оваквим начином избора чланова научно-наставних вијећа факултета, јер не знају ко су им представници у овом тијелу, пошто нису учествовали у њиховом избору.
"Када је у питању плаћање чланарине за студентске организације факултета, треба имати у виду да се она наплаћује на већини факултета нашег Универзитета", истичу из СОБЛ-а.
Из ове организације напомињу да је у вези са уписом студената завршне године студија, Сенат Универзитета у Бањалуци оставио факултетима могућност да поставе своје услове, односно није истакао да је безуслован упис обавезујући.
У СОБЛ-у тврде да је већи број студената Правног факултета износио позитивне информације о раду декана Витомира Поповића, посебно у смислу дисциплинованије организације наставе и испитних рокова.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











