Дачић
"Задовољан зато што је ово показатељ да ОЕБС али и Србија, као земља која председава, имала правилан приступ и остварила улогу да буде објективан и поштен посредник у испуњавању договора унутар нормандијске четворке, а то је да ОЕБС дефинише да ли се поштују договори, ко их не поштује и на тај начин да се осигура мир и стабилност у Украјини. Задовољан сам синоћном седницом Савета безбедности УН посвећеној сарадњи са ОЕБС-ом, јер су ту организацију и србско председавање подржале све чланице овог тела УН", рекао је Дачић.
"Изнео сам наше ставове за најважнија кризна жаришта, развој најновије ситуације за украјинску кризу, искорак који смо ових дана и јутрос имали са нормандијским форматом у вези са пуном применом договора из Минска о прекиду ватре, повлачењу тешког наоружања, али и за отпочињање политичког дијалога о уставним реформама у Украјини", навео је Дачић.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »










