Опел се повлачи из Русије
Фабрика у Санкт Петербургу ће бити конзервирана, а ове године ће такође бити прекинуто уговорено склапање аутомобила те марке у објектима групе ГАЗ у Нижњем Новогороду, пренио је Интерфакс
Планови ове компаније ће такође погодити и продају Oпела у Русији. Опел ће у потпуности напустити руско тржиште до краја децембра 2015. године, а престаће и продаја већине модела „шевролета“, наводи се у саопштењу.
Џенерал моторс ће се фокусирати на премијум сегмент руског тржишта помоћу возила Kадилак и легендарних америчких модела Шевролета, као што су Корвета, Камаро и Тахое.
Како је раније објављено, продаја нових путничких аутомобила у Русији у фебруару ове године смањена је 37,9 одсто, на 128.298 возила, у поређењу са 205.526 аутомобила у фебруару 2014. године.
Пад тржишта аутомобила је убрзан, у јануару је смањење износило 24,4 одсто, а за прва два мјесеца ове године продаја нових аутомобила је опала 32,1 одсто, на 243.826 јединица.
- Извор
- Тањуг/ РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











