Јасна Шекарић освојила злато у Сиднеју
Репрезентативка Србије у стрељаштву Јасна Шекарић освојила је данас златну медаљу у гађању малокалибарским пиштољем на Светском купу у Сиднеју
Шекарићева је после солидног прецизног дела од 294 круга (три серије по 98 кругова) нешто слабије гађала брзом паљом паљбом - 291 круг (три серије по 97 кругова), али је у распуцавање ипак усла на првој позицији са 585 кругова и имала је три круга више од Рускиње Мастјанине и пет кругова бољи резултат од Аустралијанке Рајан.
"Задовољна сам како сам гађала у основном делу обзиром да због хладног времена нисмо могли да тренирамо малокалибарским пиштољем у Србији. Имала сам, практично, само два три тренинга и то овде у Сиднеју", рекла је Шекарићева у изјави достаљеној медијима.
Ово је 59. златна медаља са Светских купова за Јасну Шекарић, која има и 14 сребрих и осам бронзаних медаља са ових такмичења.
"У финалу сам лоше гађала, нисам имала сигурност. Ово стрелиште ми је остало у лепој успомени са Олимпијских игара пре десет година, када сам освојила сребро. Радујем се свакој новој медаљу у каријери, ово је леп почетак сезоне у којој нас чека велики изазов Шампионат света у јулу у Минхену на коме ће се вадити олимпијске визе за Лондон 2012", закључила је она.
- Извор
- PressOnline
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











