НЕМА БЕЗБЈЕДНОСТИ ЗА СРПСКИ ПОМЕН У ДОБРОВОЉАЧКОЈ
Командир Јединице за специјалну подршку МУП-а Кантона Сарајево изјавио је да још не постоје безбједносне гаранције за несметан улазак колоне грађана из РС
За 10.00 часова било је најављено мирно обиљежавање страдања војника ЈНА 3. маја 1992. године у Добровољачкој улици у Сарајеву, први пут након 18 година на мјесту злочина.
Командир Јединице за специјалну подршку МУП-а Кантона Сарајево Мухамед Хасановић изјавио је да још не постоје безбједносне гаранције за несметан улазак колоне грађана из Републике Српске и да полиција покушава да "смири ситуацију у граду".
Приликом договореног повлачења ЈНА из Сарајева 3. маја 1992. године убијена су 42 војника у засједи коју су у Добровољачкој улици поставили припадници паравојних формација "зелене беретке" и "патриотска лига", као и припадници Територијалне одбране. У нападу су рањена 73 војника, а 215 их је заробљено.
Србија је расписала потјерницу за 19 држављана БиХ осумњичених за овај злочин, међу којима је и Ејуп Ганић који је у марту ухапшен у Лондону и у току је екстрадициони поступак.
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











