Експропријација најважнији део посла
БАЊАЛУКА - До краја августа требало би да буде познат начелни уговор између Владе РС и аустријске компаније „Штрабаг“ о градњи мреже аутопутева кроз РС. Након тога, требало би да буду познати финансијски показатаљи, план и рокови градње, речено нам је у Министарству саобраћаја и веза РС.
Аустријска компанија „Штрабаг“ самоиницијативно је у јулу доставила понуду Министарству саобраћаја и веза за градњу и коришћење 432 километра аутопутева кроз РС.
Процењује се да ће градња да кошта око три милијарде евра.
Комисија за концесије РС сагласна је са понудом „Штрабага“ који планира да до краја 2015. изгради мрежу аутопутева.
Министарство саобраћаја и веза РС упозорило је да се у планираној градњи мреже аутопутева кроз РС не сме допустити да се понове грешке начињене неблаговременим радом на експропријацији земљишта за изградњу прве деонице аутопута Бањалука-Градишка.
Уколико би се то поновило, Владу РС би, наводе у Министарству, према предлогу будућег уговора са концесионаром, мрежа аутопутева могла да кошта непроцењиво више од предвиђеног.
- Наш задатак је да направимо мрежу аутопутева кроз РС на најбољи и најјефтинији могући начин - кажу у Министарству саобраћаја и веза РС.
Надлежна министарства и институције Републике Српске прексиноћ су распоредили задатке око припреме одговарајућих решења како би били утврђени задаци у вези са градњом мреже аутопутева.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











