Почетна страница > Новости

Генерал Ратко Младић се жалио Хашком трибуналу на здравље

07.10.2011. год.

Ратко Младић се жалио на здравствене проблеме и тражио је да га прегледају србски лекари. Замолио је још да му се омогући сусрет са женом која се по његовим речима сада налази у Хагу. Младић је то изјавио на данашњој статусној конференцији у МТБЈ. Он је рекао да осећа јаке болове у бубрезима. Бивши командант није устао како то налаже процедура, када је судија Алфонс Ори ушао у судницу. „Саопштили су ми да се не осећате добро и да не можете да устанете. Али се надам да можете устати да би напустили судницу“ – рекао је судија. 

Младић,који је изгледао исцрпљено и тешко је изговарао речи, рекао је да има озбиљне проблеме са здрављем и да ће се борити да му буде боље. Он је нагласио да би желео да се што пре опорави, јер не жели да се одуговлачи почетак предстојећег судског процеса. Младић жели да га прегледају управо србски лекари који су му 1996.године дали дијагнозу да болује од камена у бубрегу. Бивши генерал је још једном поновио да у Хагу не брани себе већ Републику Српску и србски народ. Ипак судија Ори га је замолио да не даје изјаве, већ да се усредсреди на практична питања која се тичу припреме за судски процес за шта је и била намењена статусна конференција. Следећа је заказана за 10.новембар.



  • Извор
  • Голос России/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА