Отворен Музеј Расејања
У Београду је основан Музеј дијаспоре и сеоба, први такве врсте у читавом региону који приказује судбину српских исељеника, избеглица, досељеника и расејаних Срба по целом свету - саопштено је из овог музеја.
Улога Музеја, који се налази у Улици патријарха Пајсија 5 на Теразијама, јесте да сачува српски језик, веру, традицију младе српске дијаспоре, с обзиром на то да данас 90 одсто српске деце у дијаспори не зна српски језик. Директор овог музеја Зоран Јовичић, који је један од оснивача ове установе, позвао је представнике српске дијаспоре и матице да музеју пошаљу биографије и слике својих породица, као и експонате о њиховим судбинама, стара писма, дипломе, возне карте, родослове.
- Извор
- Српска дијаспора
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











