Почетна страница > Новости

Гневни протести широм Србије

Гневни протести широм Србије
19.02.2008. год.

Више од десет хиљада студената данас је тачно у подне изашло на улице Београда и кренуло у протестну шетњу у знак подршке Србима на Косову и Метохији. Осим београдских студената, у демонстрацијама против једностраног проглашења независности српске покрајине учествовале су и њихове колеге са новосадског, нишког, крагујевачког универзитета и Универзитета у Косовској Митровици.

Протестна шетња кренула је од Правног факултета, где су се студентима придружили и многобројни професори, као и београдски средњошколци. Носећи српске заставе и узвикујући „Косово је срце Србије“, они су Булеваром краља Александра и преко Теразија стигли на Студентски трг, да би се затим на Тргу Републике придружили демонстрацијама чланова Активног центра.
- Србима са Косова су угрожена најосновнија људска права, али морају да остану у својим кућама. Ми морамо да им пружимо подршку, али битно је да се сачува мир - сматра Марко Милутиновић, студент продекан на Правном факултету.
Демонстранти су, сат времена касније, кренули према Теразијама и Улицом краља Милана ка Храму светог Саве. На челу колоне носили су транспаренте „Остаће наше“, „Космет је свет“ и „Востани Сербије“. Међу познатим личностима, које су дошле да им пруже подршку били су Бора Ђорђевић, Оливера Катарина, Љубивоје Ршумовић и други, а заједно са демонстрантима певали су „Боже правде“, „Видовдан“, „Погледај дом свој анђеле“...
- Учимо о Европској унији и спајању граница, а само се на нашој територији прави лажна држава. То је противно међународном и сваком другом праву, а ако мирно и без отпора то и прихватимо, погазићемо све оно чему су нас учили - прича Бојана Стојановић (20), студенткиња Правног факултета.
Код Славије је неколико стотина таксиста и камионџија у знак протеста блокирало саобраћај на кружном току и у Булевару ослобођења све до Аутокоманде. Шетња је мирно завршена испред храма Светог Саве, где је одржан молебан за спас српског народа на Косову и Метохији.
Око хиљаду средњошколаца, ученика свих средњих школа у Прокупљу, окупило се јуче у подне у центру града да би исказали протест против једностраног проглашења независности Космета.
У протестној шетњи главном прокупачком улицом, ученици су извикивали „Не дамо Косово“ и „Косово је наше“ и најавили да ће са овим шетњама наставити свакодневно све „док Европска унија не поништи незакониту и срамну одлуку косовске скупштине“.
И више од 500 студената Више пословне школе у Блацу је протествовало због једностраног проглашења независности Косова



  • Извор
  • Блиц
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА