Илић позвао грађане на велики протест у Београду
Министар за инфраструктуру Велимир Илић позвао је данас грађане да дођу на велики, „мирни народни протест” у Београду који под слоганом „Косово је Србија” организују Влада Србије и парламентарне странке. „Сви морамо бити у четвртак на протесту и морамо послати поруку нашем народу на Косову да смо уз њих”, рекао је Илић агенцији Бета и додао да је митинг заказан за 17 сати испред Дома Народне Скупштине. Он је нагласио да је Косово „неодвојиви део наше територије” и да је Србија уз свој народ у покрајини.
„Нека види свет праву вољу грађана Србије на том протесту”, казао је Илић.
Планирано је да протест почне у 17 сати испред Дома народне скупштине. Окупљени грађани ће, с државним врхом и страначким лидерима на челу, одатле кренути у шетњу до Храма светог Саве, где ће у 19 сати бити одржан молебан, речено је у Влади Србије.
Одржавање протеста „Косово је Србија” најавио је на ванредној седници парламента Србије премијер Коштуница. Он је том приликом позвао грађане да прекину све протесте који доводе до насиља и нереда јер се на тај начин не помаже ни Србији ни одбрани Косова.
И председник скупштине Оливер Дулић је апеловао да се престане с демолирањем објеката и уништавањем имовине и указао да је више него икада потребно јединство и да се мирним протестом у четвртак покаже на најбољи могући начин да је Косово и Метохија саставни део Србије.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











