Вучић: Толимир ухапшен на Новом Београду
Генерални секретар Српске радикалне странке (СРС) Александар Вучић изјавио је да генерал у пензији Војске Републике Српске Здравко Толимир није ухапшен на граници између Србије и Босне и Херцеговине, већ на Новом Београду.
На конференцији за новинаре, он је рекао да је СРС дошла до доказа да су у хапшењу Толимира на Новом Београду учествовали припадници једне стране обавештајне службе, вероватно америчке или британске.
Вучић је додао да је полиција привела, па пустила и једну жену која је закупљивала стан у коме се скривао Толимир, као и да је испитивала човека са иницијалима ИД који је издавао стан, али који није учествовао у скривању хашког оптуженика.
Генерални секретар радикала је најавио да ће у наредних неколико дана СРС изнети више детаља о хапшењу Толимира.
Он је рекао и да ће статусна конференција лидеру СРС-а Војиславу Шешељу бити одржана 5. јуна.
Вучић је поновио да СРС располаже са 35 оверених изјава људи који тврде да су им представници тужилаштва Хашког суда претили да лажно сведоће против оптужених пред тим судом.
- Извор
- mtsmondo.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











