Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Американци објављују Библију у стрипу
01.07.2013. год.
Од стварања света и Потопа, до Књиге откровења, стрип верзија целе Библије у 12 томова и на 2.000 страница биће ускоро објављена у Америци и то је, према речима издавача "Кингстона", најкомплетнија графичка адаптација Библије икада.
Стрип верзија наменена је учењу и објашњавању великих прича и тема у Библији на историјски и хронолошки начин. Хришћански издавач са седиштем на Флориди прва четири тома стрип-Библије објавиће до краја ове године и они ће покрити Стари завет. Нови завет биће објављен идуће године, преносе британски медији.
Извршни директор компаније Арт Ајрис каже да је циљ "Кингстона" да постане "Марвел на верском тржишту", а Библија у стрипу ће бити "срце" њихове понуде.
"Библија је стално најпродаванија књига на свету. Серија 'Библија' на 'Хисторију' била је најгледанија кабловска емисија икада. Верујемо да ће и Кингстонова Библија бити бесмртни производ на тржишту", рекао је он.
Ајрис се нада да ће нова верзија помоћи читаоцима да боље разумеју Библију.
"Увек ме шокира необавештеност када је реч о Библији не само код јавности већ и код верника. Осетио сам да је био потребан графички мост и хронолошка структура како би, нарочито млади, разумели велике теме Библије. Већина наших уметника радила је са Марвелом и ДЦ па ће помоћи да ова невероватна уметност заживи а деца разумеју библијске текстове", рекао је он.
Кингстонова адаптација није прва графичка верзија Библије. ДЦ је 1975. адаптирао прва поглавља Постања, а у бившој Југославији "Библију у стрипу" објавила је још давне 1979. "Духовна стварност" из Загреба, а 2007. Сотерија из Београда.
Ајрис тврди да ће верзија од 12 томова бити "најкомплетнија графичка адаптација Библије икада".
- Извор
- Блиц
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











