Почетна страница > Новости

Све живо на Земљи ће нестати за 2 милијарде година

Све живо на Земљи ће нестати за 2 милијарде година
05.07.2013. год.


Последње истраживање, које је обавио астробиолог Џек О’Мели Џејмс доводи до закључка: у току наредних милијарду година скоро све живо на нашој планети ће изумрети.

Сценарио ће отприлике изгледати овако: за неко време Сунце ће се значајно увећати и његово зрачење ће смањити ниво угљен-диоксида на Земљи. Недостатак CO2 ће довести до масовног одумирања биљака, а то значи и биљоједа. За њима ће кренути месоједи, јер је нарушен ланац исхране. Када се све то деси на Земљи ће остати само микроорганизми, а наша звезда ће и даље да расте. За милијарду година површина Земље ће толико да се угреје да ће испарити сви извори воде, без које, како је познато, није могућ живот.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: SXC.hu/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА