Немачка и Француска подржале протесте у Бугарској
Амбасадори Немачке и Француске у Бугарској позвали су на окончање веза између тајкуна и лидера земље. Повод за оглашавање амбасадора биле су антивладине демонстрације, које трају у Бугарској у континуитету 24 дана.
Протести, који окупљају више хиљада људи, а праћени су узвицима „Мафија“, одржавају се у Софији свакодневно.
У заједничком саопштењу амбасадори Немачке и Француске изјавили су да олигархијски модел нема ништа заједничко са цивилизацијом, коју негује ЕУ.
Париз и Берлин су главни донатори развојних фондова ЕУ из којих Бугарска, као најсиромашнија земља у блоку, добија значајну финансијску помоћ.
- Извор
- Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











