Пољски пројекат „Двадесет година касније“ биће представљен у Москви
У Москви ће 12. јула бити одржана прес-конференција под називом „Двадесет година после...повлачења Совјетске војске“, која ће бити организована уз учешће Канцеларије маршалата пољског војводства Доња Шлезија, позоришта „Helena Modrzejewska" у Легницу и Центра за пољско-руски дијалог и разумевање.
Догађаји од пре двадесет година када су последњи војници, тада већ руске војске, напустили град Легница на западу Пољске, где се војска налазила скоро педесет година, надахнули су легницке креативне и друштвене посленике да створе уметнички и друштвени пројекат „Двадесет година после“.
Главна идеја пројекта је сусрет, посвећен не државној историји, него општељудској, изван идеологије и подела.
- Извор
- Глас Русије, © Коллаж: «Голос России»/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











