Русија ће исплатити Чешкој дуг Совјетског Савеза
Русија ће платити Чешкој око 6,5 милиона долара и у потпуности исплатити дуг који је СССР имао према овој земљи. Одговарајуће решење владе потписао је премијер Дмитриј Медведев.
Када то буде платила, Русија више неће имати ни један неисплаћен дуг, који је наследила од бившег Совјетског Савеза.
До тренутка распада СССР његов спољни дуг износио је 67,9 милијарди долара. Русија је постала правни наледник већине дугова СССР.
Истовремено Москва је опростила десетине милијарди дугова које су многе земље имале према Совјетском савезу. Конкретно, Русија је отписала већи део дуга Северној Кореји, Авганистану, Анголи, Вијетнаму и Монголији.
- Извор
- Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











