Почетна страница > Новости

Украјинци извлаче подморницу потонулу у Црном мору

Украјинци извлаче подморницу потонулу у Црном мору
06.08.2013. год.


Украјина је планирала да са дна Црног мора подигне совјетску подморницу "Щ-216", која је потонула за време Другог светског рата. После извлачења подморнице земни остаци њене посаде ће бити сахрањени. У војној бази "Щ-216" планирано је отварање музеја.

Подморница на дизел-електрични погон "Щ-216" пројекта Штука била је изграђена 1940 године. Учествовала је у борбеним операцијама Црноморске флоте, а потонула је 1944. године. Вероватно је била потопљена у експлозији мине, сви чланови посаде су погинули.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: © Flickr.com/mosdave/cc-by-nc/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА