Вратити СПЦ зграду Богословије у Сарајеву
Предсједник Републике Српске /РС/ Рајко Кузмановић и Његово преосвештенство владика бањалучки Јефрем оцијенили су данас врло битним питање враћања зграде Богословије у Сарајеву Српској православној цркви /СПЦ/.
"Могу да помогнем тако да преко представника из РС у институцијама система власти БиХ затражим да се донесе закон о реституцији, али и да се спроведе став о враћању имовине вјерским заједницама, који је давно заузет на нивоу БиХ", рекао је Кузмановић новинарима након разговора са владиком Јефремом.
Кузмановић је навео да ће предстојећа 2009. бити година у којој морају бити ријешена сва спорна питања.
Предсједник РС констатовао је да, иако је у било одређених неусаглашености, јер су римокатоличкој цркви и Исламској заједници у БиХ дате привилегије, док је СПЦ била закинута, ипак може реће да ствари иду на боље.
Владика Јефрем рекао је да је питање зграде Богословије у Сарајеву постало политичко и да је потребно показати само мало добре воље да буде ријешено.
Говорећи о враћању црквене имовине, владика Јефрем констатовао је да не постоји закон о реституцији, али да се и прије његовог доношења, уз добру вољу одређене ствари могу рјешти.
"Нисам за то будемо привилеговани, али ни да будемо дискриминисани", истако је владика Јефрем.
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











