Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Спектакуларна инвестиција: Србија купује „Луку Бар"!
27.08.2009. год.
Србија је веома заинтересована за учешће на тендеру за приватизацију „Луке Бар" и очекује да ће као најбољи кандидат тај посао и добити, рекао је министар за инфраструктуру Милутин Мркоњић. Он је најавио и заједничко учешће Србије и Црне Горе у изградњи аутопута Београд - Бар, о чему ће данас разговарати са црногорским министром саобраћаја Андријом Ломпаром.
Министар Мркоњић је у изјави за подгоричку телевизију Атлас најавио да ће са црногорским министром Ломпаром разговарати о заједничком наступу код британских и америчких банака и турских грађевинских предузећа, око реализације аутопута од Бара до Бољара, односно од Бољара до Чачка.
- То је пројекат који ћемо радити заједнички и за који су заинтересоване многе велике светске компаније - поручио је Мркоњић.
Највећу пажњу, међутим, изазвала је најава српског министра о заинтересованости Србије за учешће на тендеру за приватизацију „Луке".
- Српска привреда без „Луке Бар" нема излаз на море, и то је природан пут. Очекујем да ћемо, као најбољи кандидати, тај посао и добити - најавио је Мркоњић, додајући да би желео да „Железнице Србије" купе теретни саобраћај на прузи кроз Црну Гору.
Помоћник министра за поморство и железницу Црне Горе Срђан Вукчевић потврдио је јуче за Прес да ће министри Ломпар и Мркоњић на састанку у Бечићима сигурно дотакнути неколико „врућих" тема.
Упитан да ли је извесно да би Србија ускоро могла постати власник концесије над делом Луке који је на продају, и тако добити излаз на Јадранско море на период од 30 година, Вукчевић је „дипломатски" одговорио:
- То је извесно исто колико и то да ће нека српска компанија моћи да да добру понуду, која би била боља од других. Осим финансијске понуде, приликом избора новог власника вредноваћемо и инвестициони програм, референце у бранши и социјални програм који ће понудити. Морамо водити рачуна о 1.000 радника - каже Вукчевић.
Он објашњава да ће на међународном тендеру који ће бити расписан на јесен бити продат државни већински пакет акција „Луке Бар" са концесијом, односно правом коришћења на 30 година.
Председник Привредне коморе Србије Милош Бугарин подржава иницијативу да Србија покуша да купи део „Луке Бар", и истиче да је у интересу српске привреде да има излаз на море.
Министар Мркоњић је у изјави за подгоричку телевизију Атлас најавио да ће са црногорским министром Ломпаром разговарати о заједничком наступу код британских и америчких банака и турских грађевинских предузећа, око реализације аутопута од Бара до Бољара, односно од Бољара до Чачка.
- То је пројекат који ћемо радити заједнички и за који су заинтересоване многе велике светске компаније - поручио је Мркоњић.
Највећу пажњу, међутим, изазвала је најава српског министра о заинтересованости Србије за учешће на тендеру за приватизацију „Луке".
- Српска привреда без „Луке Бар" нема излаз на море, и то је природан пут. Очекујем да ћемо, као најбољи кандидати, тај посао и добити - најавио је Мркоњић, додајући да би желео да „Железнице Србије" купе теретни саобраћај на прузи кроз Црну Гору.
Помоћник министра за поморство и железницу Црне Горе Срђан Вукчевић потврдио је јуче за Прес да ће министри Ломпар и Мркоњић на састанку у Бечићима сигурно дотакнути неколико „врућих" тема.
Упитан да ли је извесно да би Србија ускоро могла постати власник концесије над делом Луке који је на продају, и тако добити излаз на Јадранско море на период од 30 година, Вукчевић је „дипломатски" одговорио:
- То је извесно исто колико и то да ће нека српска компанија моћи да да добру понуду, која би била боља од других. Осим финансијске понуде, приликом избора новог власника вредноваћемо и инвестициони програм, референце у бранши и социјални програм који ће понудити. Морамо водити рачуна о 1.000 радника - каже Вукчевић.
Он објашњава да ће на међународном тендеру који ће бити расписан на јесен бити продат државни већински пакет акција „Луке Бар" са концесијом, односно правом коришћења на 30 година.
Председник Привредне коморе Србије Милош Бугарин подржава иницијативу да Србија покуша да купи део „Луке Бар", и истиче да је у интересу српске привреде да има излаз на море.
- Извор
- Политика
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















