Почетна страница > Новости
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Политика САД и Русије у свјетлу недавне Бајденове посјете Балкану и најављене посјете Медведева Београду
05.10.2009. год.
Посљедица Бајденове недавне посјете Балкану је и одржавање састанка представника САД-а и ЕУ са вођама политичких странака из Федерације БиХ и Републике Српске.
Политика САД-а дефинисана је њеним сврставањем на једну страну, на страну Албанаца, Бошњака, муслимана. Такво сврставање конкретизовано је бомбардовањем српског народа 1995. и 1999. године са лажним поводом и проглашењем такозване државе Косово. Сада, у НАТО војној бази на Бутмиру, та политика наставља са остваривањем сулудих идеја сарајевских политичара да Републику Српску укину, што би могло довести до новог рата на Балкану са несагледивим посљедицама.
Само мјесто одржавања састанка указује да ће политичари из РС бити изложени великом притиску, како би пристали на нешто што није добро по Српску и српски народ. Ако наши политичари одлуче да оду на састанак, треба да иду растерећени, али са јединственим ставом да одбране РС.
Уколико буде угрожен територијални интегритет и суверенитет Републике Српске, наше власти треба да позову државу Русију и њене оружане снаге да одбране Српску.
Покрет сматра да је вријеме да српски политичари изађу пред представнике САД и ЕУ са сценаријом на који су приморани, а то је сценарио независне Српске. То подразумијева:
• повлачење српских представника из заједничких органа БиХ;
• престанак уплате новца свим заједничким институцијама;
• постављање полицијских пунктова на границе Српске;
• уз договор са Србијом, прелазак на динар, као заједничку монету Србије и РС;
• да Народна скупштина Републику Српску прогласи независном државом и затражи њено међународно признање.
Овај сценарио има тежину, јер би га подржале многе земље, прије свега Русија.
Русија нам може и хоће помоћи, али она не може да подржи оне српске политичаре који би свој народ увукли у НАТО војни савез јер је то противно руским интересима на Балкану.
Посјета предсједника Русије, господина Медведева, Београду је охрабрујућа и Покрет позива да се организовано крене из РС у Београд, како би се срдачно и са великом захвалношћу поздравио предсједник оног народа који је и нас прије 64 године ослободио од фашизма и за тај допринос слободи свијета од фашизма дао преко двадесет милиона погинулих.
Политика САД-а дефинисана је њеним сврставањем на једну страну, на страну Албанаца, Бошњака, муслимана. Такво сврставање конкретизовано је бомбардовањем српског народа 1995. и 1999. године са лажним поводом и проглашењем такозване државе Косово. Сада, у НАТО војној бази на Бутмиру, та политика наставља са остваривањем сулудих идеја сарајевских политичара да Републику Српску укину, што би могло довести до новог рата на Балкану са несагледивим посљедицама.
Само мјесто одржавања састанка указује да ће политичари из РС бити изложени великом притиску, како би пристали на нешто што није добро по Српску и српски народ. Ако наши политичари одлуче да оду на састанак, треба да иду растерећени, али са јединственим ставом да одбране РС.
Уколико буде угрожен територијални интегритет и суверенитет Републике Српске, наше власти треба да позову државу Русију и њене оружане снаге да одбране Српску.
Покрет сматра да је вријеме да српски политичари изађу пред представнике САД и ЕУ са сценаријом на који су приморани, а то је сценарио независне Српске. То подразумијева:
• повлачење српских представника из заједничких органа БиХ;
• престанак уплате новца свим заједничким институцијама;
• постављање полицијских пунктова на границе Српске;
• уз договор са Србијом, прелазак на динар, као заједничку монету Србије и РС;
• да Народна скупштина Републику Српску прогласи независном државом и затражи њено међународно признање.
Овај сценарио има тежину, јер би га подржале многе земље, прије свега Русија.
Русија нам може и хоће помоћи, али она не може да подржи оне српске политичаре који би свој народ увукли у НАТО војни савез јер је то противно руским интересима на Балкану.
Посјета предсједника Русије, господина Медведева, Београду је охрабрујућа и Покрет позива да се организовано крене из РС у Београд, како би се срдачно и са великом захвалношћу поздравио предсједник оног народа који је и нас прије 64 године ослободио од фашизма и за тај допринос слободи свијета од фашизма дао преко двадесет милиона погинулих.
- Извор
- СНП - ИЗБОР ЈЕ НАШ
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















