Меркелова се залаже за строже миграционе законе
Немачка канцеларка Ангела Меркел најавила је могућност пооштравања законодавства земље после масовних напада миграната на жене у новогодишњој ноћи у Келну.
Према њеном мишљењу, неопходно је размотирити шта се још може побољшати, уз инсистирање на „строгости закона“.
„То што се догодило било је ужасно“, нагласила је Меркелова и додала да политичари морају да разговарају о томе „када мигрант може да изгуби своје право да борави на територији Немачке“.
Раније је канцеларка изјавила да масовни прекршаји према женама извршени у новогодишњој ноћи у Келну не заслужују ни најмању попустљивост.
Према подацима листа „Билд“, немачке власти намеравају да на сваки могући начин изгладе сутуацију, како становништво земље не би пројектовало нападе у Келну на ситуацију с избеглицама у целини.
Како је прецизиранно, после масовних напада у Келну полицијске управе у Немачкој добиле су наредбе од руководства да не објављују кривична дела која изврше мигранти.
„Кривична дела за која су осумњичене особе са страним држављанством регистроване у центрима за пријем избеглица ми одмах одбацујемо на страну. Руководство је дало прецизне инструкције да се не оглашавају овакви случајеви и да се информације дају само као одговор на директна питања представника медија“, наводи немачки чиновник у коментару за „Билд“.
Досад је немачка федерална полиција идентификовала 31 особу под сумњом да је извршила кривична дела у Келну.
Према речима представника Министарства унутрашњих послова Немачке, у овом тренунтку федерална полиција има податке о 32 кривична дела.
Већина осумњичених су избеглице, међу којима је деветоро из Алжира, осморо из Марока, четворо Сиријаца. Међу њима је осамнаест тражилаца азила у Немачкој.
Подсетимо, око хиљаду младих људи, углавном арапске и северноафричке спољашњости, окупило се на тргу близу Келнске катедрале и централне железничке станице у новогодишњој ноћи.
Затим су се поделили на мање групе и нападали жене. До сада је у градску полицију стигло око 200 пријава о малтретирању, злостављању, силовању и пљачкању.
Поред тога, према последњим подацима, још више од 100 сличних пријава обрађује полиција Хамбурга, а има сличних случајева и у Берлину, Франкфурту на Мајни и у Штутгарту. Засад није јасно да ли су они повезани један с другим.
На улице Келна изашле су стотине разгневљених грађана, протестујући против сексуалних напада и пљачки. Већина демонстраната биле су жене које су од Владе и канцеларке Ангеле Меркел захтевале да предузму мере за заштиту грађана.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















