Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Студенти гладују пред Владом до испуњења захтева
30.11.2010. год.
Студенти, њих педесетак, провели су ноћ у шаторима испед Зграде Владе Србије штрајкујући глађу до испуњења захтева. Министар просвете - Пара нема.
Штрајк ће се наставити док се не испуне њихови захтеви да сви који имају више од 48 бодова наставе школовање на буџету.
У изјави за нашу телевизију, министар просвете Жарко Обрадовић понавља да нема пара, те да је очекивао да проблем реше факултети.
Мало промрзли, шћућурени једни поред других, неки су задремали а дуги су уз гитару, карте и причу у пустој Немањиној улици чекали јутро.
За Сању Мишковић штрајк глађу на улици је једино што јој је преостало - јер школарину за другу годину нема одакле да плати. Иако има 9 и по просек и 56 бодова она нема права да се школује о трошку државе а сви покушаји да проблем реши у оквиру свог факултетеа су, каже нису дали резултате.
"План је да стојимо овде седимо лежимо како год, док нас неко не прими и док не решимо наше проблеме. Ако се то не деси у скорије време? Остаћемо овде сигурно неколико дана вероватно и дуже“, каже студент Мирко Момић.
Штрајкују студенти Факултета политичких наука, Географског факултета, Високе пословне школе, Високе електротехничке школе, факултети Универзитета уметности, а подршку колегама дали су и академци Филозофског и Филолошког факултета.
Министар просвете Жарко Обрадовић рекао је за Б92 да захтеви студената неће бити испуњени и да је он очекивао да ће студенти проблеме решити са управама својих факултета.
"Морам рећи да ми је жао што су студенти на овај начин покушали да реше проблем недостатка новца. ја сам раније рекао да ми немамо више новца . И то је истина . Ми смо са своје стране учинили све да помогнемо студентима, повећали смо број испитних рокова, смањили смо број бодова потребних за упис и самим тим створили могућност да ти студенти дају услов за годину. Да то нисмо учинили овај проблем не би постојао“, каже Обрадовић.
Студенти траже да држава плати школарине свима који су стекли 48 бодова и да одобри квоте за мастер студије које су факултети затражили.
Раније испред владе догодио се инцидент док су студенти блокирали саобраћај у коме је лакше повређен један младић.
Штрајк ће се наставити док се не испуне њихови захтеви да сви који имају више од 48 бодова наставе школовање на буџету.
У изјави за нашу телевизију, министар просвете Жарко Обрадовић понавља да нема пара, те да је очекивао да проблем реше факултети.
Мало промрзли, шћућурени једни поред других, неки су задремали а дуги су уз гитару, карте и причу у пустој Немањиној улици чекали јутро.
За Сању Мишковић штрајк глађу на улици је једино што јој је преостало - јер школарину за другу годину нема одакле да плати. Иако има 9 и по просек и 56 бодова она нема права да се школује о трошку државе а сви покушаји да проблем реши у оквиру свог факултетеа су, каже нису дали резултате.
"План је да стојимо овде седимо лежимо како год, док нас неко не прими и док не решимо наше проблеме. Ако се то не деси у скорије време? Остаћемо овде сигурно неколико дана вероватно и дуже“, каже студент Мирко Момић.
Штрајкују студенти Факултета политичких наука, Географског факултета, Високе пословне школе, Високе електротехничке школе, факултети Универзитета уметности, а подршку колегама дали су и академци Филозофског и Филолошког факултета.
Министар просвете Жарко Обрадовић рекао је за Б92 да захтеви студената неће бити испуњени и да је он очекивао да ће студенти проблеме решити са управама својих факултета.
"Морам рећи да ми је жао што су студенти на овај начин покушали да реше проблем недостатка новца. ја сам раније рекао да ми немамо више новца . И то је истина . Ми смо са своје стране учинили све да помогнемо студентима, повећали смо број испитних рокова, смањили смо број бодова потребних за упис и самим тим створили могућност да ти студенти дају услов за годину. Да то нисмо учинили овај проблем не би постојао“, каже Обрадовић.
Студенти траже да држава плати школарине свима који су стекли 48 бодова и да одобри квоте за мастер студије које су факултети затражили.
Раније испред владе догодио се инцидент док су студенти блокирали саобраћај у коме је лакше повређен један младић.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















