Почетна страница > Новости
Лидери СНСД-а, СДС-а, ХДЗ-а БиХ, ХДЗ-а 1990 и Савеза за бољу будућност БиХ данас су у Сарајеву закључили да ових пет странака наставе заједничка настојања за што скорије формирање парламентарне већине на нивоу БиХ и осталим нивоима на којима није формирана.
Предсједник ХДЗ-а 1990 Божо Љубић, модератор састанка, изјавио је да ће представници ових странака учествовати на сутрашњем састанку странака заступљених у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ.
"Данас смо били спремни да разговарамо и о смјерницама за програмску платформу и успостављању парламентарне већине, али с обзиром да се није одазвао један број странака, разговарали смо како даље, како деблокирати овај процес, желећи практиковати одговорност према повјерењу које су нам грађани исказали на октобарским изборима", истакао је Љубић.
Он је најавио да ће сљедећи састанак сазвати предсједник Савеза за бољу будућност БиХ Фахрудин Радончић.
Према ријечима лидера СНСД-а Милорада Додика, иако конституисање Парламентарне скупштине БиХ није могуће док се не манифестује јасна већина и за парламент и за Савјет министара, СНСД ће се одазвати сутрашњем састанку, као и састанку који закаже Радончић.
"Хтјели смо у најбољој намјери да одржимо састанак како бисмо припремили сутрашњи састанак представника парламентарних странака, али они који су опструисали данашњи састанак, неће договор ни сутра", истакао је Додик, који сматра да одговорност за неформирање власти сносе странке које опструишу разговоре.
Подсјећајући да СДА и СДП не могу да направе већину у БиХ, Додик је истакао да без пет учесника данашњег састанка није могуће формирати власт на том нивоу.
Предсједник СДС-а Младен Босић нагласио је да су они који нису дошли на данашњи састанак учинили корак ка даљем продубљивању кризе у БиХ, те да су својим недоласком осудили на пропаст сутрашњи састанак.
"Отворени смо за разговор и компромис, али нисмо спремни за искључивост", рекао је Босић.
Предсједник ХДЗ-а БиХ Драган Човић поручио је да је позив за разговоре и даље отворен за оне који су представници својих народа.
"Људи који нису дошли послали су јасну поруку како размишљају о БиХ", додао је Човић.
Истичући да дијалог нема алтернативу, предсједник Савеза за бољу будућност Фахрудин Радончић рекао је да странке учеснице данашњег састанка желе да направе платформу која ће представљати бољитак за БиХ.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Лидери СНСД-а, СДС-а, ХДЗ-а БиХ, ХДЗ-а 1990 и Савеза за бољу будућност БиХ за што скорије формирање нове власти
10.01.2011. год.
У Сарајеву данас одржан састанак лидера пет партија.
Лидери СНСД-а, СДС-а, ХДЗ-а БиХ, ХДЗ-а 1990 и Савеза за бољу будућност БиХ данас су у Сарајеву закључили да ових пет странака наставе заједничка настојања за што скорије формирање парламентарне већине на нивоу БиХ и осталим нивоима на којима није формирана.
Предсједник ХДЗ-а 1990 Божо Љубић, модератор састанка, изјавио је да ће представници ових странака учествовати на сутрашњем састанку странака заступљених у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ.
"Данас смо били спремни да разговарамо и о смјерницама за програмску платформу и успостављању парламентарне већине, али с обзиром да се није одазвао један број странака, разговарали смо како даље, како деблокирати овај процес, желећи практиковати одговорност према повјерењу које су нам грађани исказали на октобарским изборима", истакао је Љубић.
Он је најавио да ће сљедећи састанак сазвати предсједник Савеза за бољу будућност БиХ Фахрудин Радончић.
Према ријечима лидера СНСД-а Милорада Додика, иако конституисање Парламентарне скупштине БиХ није могуће док се не манифестује јасна већина и за парламент и за Савјет министара, СНСД ће се одазвати сутрашњем састанку, као и састанку који закаже Радончић.
"Хтјели смо у најбољој намјери да одржимо састанак како бисмо припремили сутрашњи састанак представника парламентарних странака, али они који су опструисали данашњи састанак, неће договор ни сутра", истакао је Додик, који сматра да одговорност за неформирање власти сносе странке које опструишу разговоре.
Подсјећајући да СДА и СДП не могу да направе већину у БиХ, Додик је истакао да без пет учесника данашњег састанка није могуће формирати власт на том нивоу.
Предсједник СДС-а Младен Босић нагласио је да су они који нису дошли на данашњи састанак учинили корак ка даљем продубљивању кризе у БиХ, те да су својим недоласком осудили на пропаст сутрашњи састанак.
"Отворени смо за разговор и компромис, али нисмо спремни за искључивост", рекао је Босић.
Предсједник ХДЗ-а БиХ Драган Човић поручио је да је позив за разговоре и даље отворен за оне који су представници својих народа.
"Људи који нису дошли послали су јасну поруку како размишљају о БиХ", додао је Човић.
Истичући да дијалог нема алтернативу, предсједник Савеза за бољу будућност Фахрудин Радончић рекао је да странке учеснице данашњег састанка желе да направе платформу која ће представљати бољитак за БиХ.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »















