Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Палестински фудбалер одбио позив на Ел Класико
02.10.2012. год.
Палестински фудбалер Махмуд Сарсак, који је својевремено штрајковао глађу у затвору у Израелу, одбио је позив Барселоне да следеће недеље буде гост клуба на Ел Класико дербију против Реала из Мадрида.
Као разлог за одбијање, Сарсак је навео то што је Барселона сличан позив упутила и једном рањеном израелском војнику.
Сарсак се од почетка године налази у затвору у Израелу, а званично против њега још није подигнута оптужница. Израелски војник Гилад Шалит више од пет година био је у заробљеништву у Гази.
- Хоћу да се извиним свим навијачима и екипи Барселоне, али не могу да дођем јер је позван и Гилад Шалит - рекао је Сарсак новинарима у Гази.
Он је првобитно казао да ће размислити о понуди, али пошто није добио дозволу палестинских власти, одустао је од утакмице.
Барселона је на меч са Реалом позвала и председника Фудбалског савеза Палестине Ђибрила Раџуба.
- Постоји разлика између некога ко је ухапшен са оружјем у униформи и на тенку и хапшења спортисте који је био на путу у свој клуб на Западној обали - навео је Сарсак, који је у јулу пуштен из затвора.
Сарсак је признао да би био веома срећан ако би у будућности добио нови позив Барселоне или неког другог шпанског клуба.
- Спреман сам да дођем у посету било којем клубу само да то не буде у овом контексту - додао је он.
Палестинска влада, коју предводи екстремни покрет Хамас, протестовала је после одлуке Барселоне да на меч позове и израелског војника.
- Позивамо све муслиманске, арапске и палестинске медије да не преносе утакмицу ако јој буде присуствовао и Шалит - казао је портпарол Хамаса СамИ Абу Зухри.
Сарсак се од почетка године налази у затвору у Израелу, а званично против њега још није подигнута оптужница. Израелски војник Гилад Шалит више од пет година био је у заробљеништву у Гази.
- Хоћу да се извиним свим навијачима и екипи Барселоне, али не могу да дођем јер је позван и Гилад Шалит - рекао је Сарсак новинарима у Гази.
Он је првобитно казао да ће размислити о понуди, али пошто није добио дозволу палестинских власти, одустао је од утакмице.
Барселона је на меч са Реалом позвала и председника Фудбалског савеза Палестине Ђибрила Раџуба.
- Постоји разлика између некога ко је ухапшен са оружјем у униформи и на тенку и хапшења спортисте који је био на путу у свој клуб на Западној обали - навео је Сарсак, који је у јулу пуштен из затвора.
Сарсак је признао да би био веома срећан ако би у будућности добио нови позив Барселоне или неког другог шпанског клуба.
- Спреман сам да дођем у посету било којем клубу само да то не буде у овом контексту - додао је он.
Палестинска влада, коју предводи екстремни покрет Хамас, протестовала је после одлуке Барселоне да на меч позове и израелског војника.
- Позивамо све муслиманске, арапске и палестинске медије да не преносе утакмицу ако јој буде присуствовао и Шалит - казао је портпарол Хамаса СамИ Абу Зухри.
- Извор
- PressOnline
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















