Почетна страница > Новости

Слободан Пухалац -Министар привреде, енергетике и развоја

Слободан Пухалац -Министар привреде, енергетике и развоја
01.07.2008. год.
БАЊАЛУКА, 1. ЈУЛА  - Предсједник Владе Републике Српске /РС/ Милорад Додик именовао је данас Слободана Пухалца за министра привреде, енергетике и развоја РС.

"Одлучио сам се за човјека који има велико искуство у привреди и који треба да да нови импулс у осмишљавању укупне привредне стратегије", рекао је Додик новинарима у Бањалуци.

Он је навео да ће Пухалац са искуством које је стекао у Савјету министара БиХ помоћи у имплементацији Споразума о стабилизацији и придруживању са ЕУ, као и да ће се на тај начин најбоље заштитити интереси РС.

Премијер Српске је истакао да Пухалац није раније именован на мјесто министра привреде, енергетике и развоја РС, јер је процијењено да треба да остане у Савјету министара БиХ до потписивања Споразума о стабилизацији и придруживању, као и због формалне процедуре која се морала обавити за његово именовање.

Додик је изразио увјерење да ће именовањем Пухалца Влада РС добити нову енергију и нови оквир, поготово у области у којој, како је рекао, треба да се постигну значајни резултати.

"Треба да се базирамо на индустријску политику и на то коју врсту привреде подржавати у наредном времену", рекао је Додик.

Он сматра да долази вријеме стабилизације привредног сектора без обзира на нека глобална кретања, истакавши да ће правилна стратегија ресурса и знања, коју има РС, сигурно дати позитивне резултате.

Додик је рекао да је у току процедура именовања Младена Зиројевића на мјесто министра спољне трговине и економских односа у Савјету министара БиХ.

Пухалац је рекао да је енергетика у жижи интересовања у региону и свијету, као и да привреда треба да иде убрзаним корацима, како у запошљавању тако и "искориштавању потенцијалних капацитета објеката који још могу доживјети препород".

Пухалац је поручио да ће његов фокус рада бити привреда и њена рехабилитација, као и увођење нових инвестиција, јер у РС постоји добра клима за улагање.

"Моја је обавеза да све крупне потезе који су већ направљени, покушам оперативно унаприједити и дати свој допринос да то што брже функционише", рекао је Пухалац.

Он је изразио увјерење да ће са својим сарадницима довести у ефективу оно што је до сада трасирано.

"Искуство које сам стекао у Савјету министара БиХ указало је и на недостатак активног учешћа наших представника и то морамо побољшати и водити рачуна о концесијама", навео је Пухавац.

Он је додао да РС предстоји уређење једне значајне области, а то је техничка регулатива са којом Српска мора бити присутна и активно учествовати у европским интеграцијама.

Пухалац је, прије именовања на мјесто министра привреде и енергетике РС, обављао функцију министра спољне трговине и економских односа БиХ.

На новој функцији министра у Влади РС замијенио је Рајка Убипарипа који је због здравствених разлога 11. априла поднио оставку.


  • Извор
  • AГЕНЦИЈЕ
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....


Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....

У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...


НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...

У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...


Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА