Почетна страница > Новости
Проблеми косметских Срба, када је реч о снабдевању струјом, никако да буду решени. Срби у Сиринићкој жупи сада је искључена и такозвана хуманитарна струја коју су имали од 24 до 7 сати ујутру. Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић очекује да проблем снабдевања струјом Срба у Покрајини буде решен овог лета.
Срби из општине Штрпци пристају да Косовској електроенергетској корпорацији (КЕК) плате паушал од 26 евра, али не и да потпишу колективне и појединачне уговоре.
Срби из Штрпца не пристају на захтев КЕК-а да преузме контролу над трафо-станицом, јер КЕК није дала никакве гаранције да ће стари дуг бити отписан.
Такође, не дозвољавају КЕК-у, односно Албанцима да узму и локалну трафостаницу у Штрпцу на одржавање.
Ово је већ четранаести дан да Срби из општине Штрпци немају струју.
Због рестрикција највише потешкоћа имају здравствене службе у овом месту.
Разговори између представника Косовске електрокорпорације и представника Срба из општине Штрпце о испоруци струје за сада су без резултата.
Ресорни министар Горан Богнадновић обећава "мaксималну помоћ" државе Србије и истиче да би до јесени проблем коначно требало да буде решен.
"Људи хоће да плаћају струју и сада преговарамо на који начин и коме, јер је Срби не желе да плаћају струју такозваној држави Косово", објашњава Богдановић.
Министар каже да су у току разговори са менаџерима КЕК-а, како би се пронашли модалитети који би одговарали обема странама.
"Разматрамо на који начин то можемо да урадимо, да ли доле да региструјемо неког другог провајдера, па да људи доле очитавају и плаћају струју, У сваком случају, држава Србија ће максимално помоћи, пре свега кроз донацију струје и, наравно, у техничком и кадровском смислу", истиче министар Горан Богдановић.
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Срби из Штрпца и без хуманитарне струје
12.07.2009. год.
Косовска Електроенергетска корпорација од поноћи Србима у Сиринићкој жупи искључила и такозвану хуманитарну струју, коју су имали од 24 до 7 часова ујутру. Министар Горан Богдановић очекује да ће проблем снабдевања струјом косовских Срба бити решен до јесени.
Проблеми косметских Срба, када је реч о снабдевању струјом, никако да буду решени. Срби у Сиринићкој жупи сада је искључена и такозвана хуманитарна струја коју су имали од 24 до 7 сати ујутру. Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић очекује да проблем снабдевања струјом Срба у Покрајини буде решен овог лета.
Срби из општине Штрпци пристају да Косовској електроенергетској корпорацији (КЕК) плате паушал од 26 евра, али не и да потпишу колективне и појединачне уговоре.
Срби из Штрпца не пристају на захтев КЕК-а да преузме контролу над трафо-станицом, јер КЕК није дала никакве гаранције да ће стари дуг бити отписан.
Такође, не дозвољавају КЕК-у, односно Албанцима да узму и локалну трафостаницу у Штрпцу на одржавање.
Ово је већ четранаести дан да Срби из општине Штрпци немају струју.
Због рестрикција највише потешкоћа имају здравствене службе у овом месту.
Разговори између представника Косовске електрокорпорације и представника Срба из општине Штрпце о испоруци струје за сада су без резултата.
Ресорни министар Горан Богнадновић обећава "мaксималну помоћ" државе Србије и истиче да би до јесени проблем коначно требало да буде решен.
"Људи хоће да плаћају струју и сада преговарамо на који начин и коме, јер је Срби не желе да плаћају струју такозваној држави Косово", објашњава Богдановић.
Министар каже да су у току разговори са менаџерима КЕК-а, како би се пронашли модалитети који би одговарали обема странама.
"Разматрамо на који начин то можемо да урадимо, да ли доле да региструјемо неког другог провајдера, па да људи доле очитавају и плаћају струју, У сваком случају, држава Србија ће максимално помоћи, пре свега кроз донацију струје и, наравно, у техничком и кадровском смислу", истиче министар Горан Богдановић.
- Извор
- РТС
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















