Parastos povodom godišnjice smrti Milana Jelića
Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije služi na Gradskom groblju u Modriči parastos povodom prve godišnjice smrti predsjednika Republike Srpske Milana Jelića.
Nakon parastosa i polaganja vijenaca i cvijeća predviđeno je obraćanje predsjednika RS Rajka Kuzmanovića, predsjednika Vlade RS Milorada Dodika i načelnika opštine Modriča Mladena Krekića.
Predsjednik RS Milan Jelić umro je 30. septembra prošle godine u Doboju u 51. godini života od posljedica srčanog udara.
Milan Jelić rođen je 26. marta 1956. godine u Koprivni kod Modriče, a za predsjednika RS izabran je na izborima 1. oktobra 2006. godine.
Milan Jelić je obavljao niz odgovornih funkcija. Između ostalog, bio je ministar privrede, energetike i razvoja u Vladi Republike Srpske, generalni direktor preduzeća "8. septembar" u Modriči i generalni direktor Rafinerije ulja Modriča.
Za svoj rad nagrađivan je brojnim prestižnim domaćim i međunarodnim priznanjima. Bio je istaknuti sportski radnik i predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske i Fudbalskog saveza BiH.
Predsjednik RS Rajko Kuzmanović posthumno je odlikovao Jelića za naročite zasluge u razvijanju međunarodne saradnje i političkih odnosa, kao i za izuzetan doprinos u poslijeratnom razvoju RS, učvršćenju mira, rezultata i dostignuća od šireg značaja u afirmaciji Srpske.
Orden RS uručen je porodici Jelić 18. septembra na akademiji u Narodnom pozorištu RS u Banjaluci, koja je održana povodom obilježavanja prve godišnjice od smrti predsjednika RS Milana Jelića.
- Izvor
- RTRS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










