Парастос поводом годишњице смрти Милана Јелића
Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Василије служи на Градском гробљу у Модричи парастос поводом прве годишњице смрти предсједника Републике Српске Милана Јелића.
Након парастоса и полагања вијенаца и цвијећа предвиђено је обраћање предсједника РС Рајка Кузмановића, предсједника Владе РС Милорада Додика и начелника општине Модрича Младена Крекића.
Предсједник РС Милан Јелић умро је 30. септембра прошле године у Добоју у 51. години живота од посљедица срчаног удара.
Милан Јелић рођен је 26. марта 1956. године у Копривни код Модриче, а за предсједника РС изабран је на изборима 1. октобра 2006. године.
Милан Јелић је обављао низ одговорних функција. Између осталог, био је министар привреде, енергетике и развоја у Влади Републике Српске, генерални директор предузећа "8. септембар" у Модричи и генерални директор Рафинерије уља Модрича.
За свој рад награђиван је бројним престижним домаћим и међународним признањима. Био је истакнути спортски радник и предсједник Фудбалског савеза Републике Српске и Фудбалског савеза БиХ.
Предсједник РС Рајко Кузмановић постхумно је одликовао Јелића за нарочите заслуге у развијању међународне сарадње и политичких односа, као и за изузетан допринос у послијератном развоју РС, учвршћењу мира, резултата и достигнућа од ширег значаја у афирмацији Српске.
Орден РС уручен је породици Јелић 18. септембра на академији у Народном позоришту РС у Бањалуци, која је одржана поводом обиљежавања прве годишњице од смрти предсједника РС Милана Јелића.
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










