Početna stranica > Novosti

Parastos žrtvama martovskog pogroma na Kosovu

Parastos žrtvama martovskog pogroma na Kosovu
17.03.2008. god.

Više od 1 000 Srba iz centralnog dijela Kosova okupilo se u porti manastira Gračanica na parastosu žrtvama nasilja iz marta 2004. godine, koji je služio vladika raško-prizrenski Artemije.

U obraćanju vjernicima vladika Artemije je rekao da se navršavaju četiri godine od strašnog 17. marta kada je nad srpskim narodom i njegovim svetinjama izvršen nečuven pogrom.

"Za samo dva dana toliko zločina i toliko zla. Ta rana nije zacijelila - ona tinja. Danas naš narod krvari u Kosovskoj Mitrovici i time obilježava četiri godine od pogroma" - rekao je vladika raško-prizrenski.

Vladika Artemije je naglasio da su se Srbi okupili na molitvi u Gračanici kako bi se se sjetili svih onih koji su stradali od 1999. godine do danas, posebno onih koji su stradali u martovskom pogromu.

"Ovde vekovima Srbi ginu da bi opstali na svome. Ovde na Kosovu i Metohiji imamo puno neprijatelja. Ovde se 2004. godine dogodio pogrom" - rekao je ministar Srbije za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić.

On je naveo da je 1999. godine sa Kosova protjerano 200 000 Srba, a da su u martu 204. godine gorjele crkve i manastiri, a Srbi ubijani.

"Umesto kazne, Albanci su nagrađeni. Danas, četiri godine posle pogroma, oni su proglasili nezavisno Kosovo" - rekao je Samardžić i naglasio da je najveći dio svijeta ne priznaje nezavisnost Kosova.

On je naveo da su nezavisnost priznale SAD, "koje ovde hoće da naprave svoje baze".



  • Izvor
  • www.rtrs.tv
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA